(گروه مشاوره مالی، اقتصادی و امکانسنجی طرح‌ها)

تهیه گزارش توجیهی طرح ها

0
  • تهیه گزارش توجیحی طرح‌ها(Feasibility Study)

گروه مطالعات اقتصادی و امکان سنجی سهند با سال ها تجربه در زمینه تهیه انواع گزارشات توجیهی، امکان سنجی، Business Plan، گزارش افزایش سرمایه و غیره آماده ارائه خدمات مشاوره به شرکت های متقاضی می باشد. لیست گزارشات توجیهی انجام شده توسط این گروه که برای تهیه آنها از نرم افزار مالی و اقتصادی COMFAR III Expert  استفاده شده است به صورت زیر می باشد:

سازمان برنامه و بودجه کشور

وزارت نیرو

وزارت نفت

وزارت راه و شهرسازی

وزارت صمت

وزارت کشور

وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی

 

 طرح توجیهی (به انگلیسی: Feasibility Study Report) گزارشی که توجیه پذیری یک طرح را در ابعاد مختلف از قبیل بازار، فنی و مالی مورد بررسی و مطالعه قرار می‌دهد، گزارش طرح توجیهی، نام دارد.

بخش‌های طرح توجیهی را می‌توان به صورت زیر شرح داد:

  • تجزیه و تحلیل مالی یا Financial Analysis: به منظور بررسی و آنالیز ابعاد مختلف مالی و سودآوری طرح توجیهی صورت می‌گیرد.

  • مطالعه بازار یا Market Study: که در آن ابعاد مختلف بازار محصولِ طرح توجیهی بررسی می‌شود. این ابعاد عبارتند از کمبود، بازار هدف، عرضه، تقاضا و …

  • توجیه‌پذیری فنی یا Technical Feasibility: به منظور بررسی ابعاد فنی طرح توجیهی همچون فناوری، ظرفیت، محل اجرا، ماشین آلات و تجهیزاتِ تولید و ساختار اجرائی طرح انجام می‌شود.

این گروه در طول سال های فعالیت خود توانسته است در وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مختلف طرح های توجیهی انجام دهد

بمنظور ارائه خدمات تهیه گزارش توجیهی، گروه مطالعات اقتصادی و امکانسنجی سهند تابع قوانین و مقررات مصوب کانون مشاوران اعتباری و سرمایه گذاری بانکی می باشد و در ارائه خدمات و اعلام قیمت و تعامل با شرکت های متقاضی سعی برآن دارد تا کلیه قوانین و مقررات را بصورت کامل رعایت نموده و در ارائه خدمات بصورت کاملا مستقل عمل نماید.

گروه مطالعات اقتصادی و امکانسجی سهند در تهیه و ارائه گزارشات توجیهی سابقه ارائه گزارش و انجام مذاکرات برای اخذ تسهیلات بانکی را با بانک های معتبر دارا می باشد.

این گروه علاوه بر تهیه گزارش توجیهی در کلیه مراحل ارائه اسناد و مدارک به بانک ها و سازمان های دولتی مانند شورای اقتصاد، شرکت در جلسات دفاعیه، تهیه موارد خواسته شده از سوی آنها، راهنمایی متقاضی تسهیلات و غیره در کنار شرکت ها مانده و کلیه خدمات ستادی و اداری مربوط به مراحل اخذ تسهیلات بانکی را نیز به متقاضیان ارائه می نماید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 1 =